Esogu.net MönüŞifremi Unuttum?
KAYIT OLUN
Kısayollar
Yeni üyeler
Reklam

Esogu.net PR 4
Bu alana reklam vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz Esogu.net +GooglePlus
Bugün Girenler

Esogu.net içerisinde kulüp kurabildiğinizi, ve kulübünüze ait sayfanız olduğunu, sayfanızı dilediğiniz gibi düzenleyebildiğinizi biliyor muydunuz ?
Esogu.net tümüyle öğrenciler tarafından geliştirilip kodlanmıştır ve forum,portal gibi hazır yazılımlardan tümüyle farklıdır.

İçeride;
26 Öğrenci
4 0 Gizli
3 Yöneteci

Esogu Harici Giremez

17,5 Yaş ve Üzeri İçin

Doktor Adayları Beyaz Önlük Giydi

15-09-2010 & 15:16

beyaz_gomlek_giyme_toreni_2010.jpeg

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yeni kayıt yaptıran öğrenciler 15 Eylül 2010 tarihinde saat:10.30’da Prof. Dr. Necla Özdemir Salonu’nda gerçekleştirilen “Beyaz Önlük Giyme Töreni”yle mesleki eğitime ilk adımlarını attı. Törene, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Naci Özer ile Prof. Dr. Zekeriya Altaç, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zübeyir Kılıç, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özkan Alataş ile Prof. Dr. Hüseyin İlhan, Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Tünerir, ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Keçik katıldı.

beyaz_gomlek_giyme_toreni_2010_.jpeg.jpg38. dönem öğrencilerinin Beyaz Önlük Giyme Töreni’nin açılış konuşmalarını ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zübeyir Kılıç yaptı. Dekan Prof. Dr. Zübeyir Kılıç, 7’si yabancı uyruklu; 75’i kız öğrenci ve 96’sı erkek öğrenci olmak üzere toplam 171 öğrencinin kayıt yaptırdığını belirttiği konuşmasında puan sıralamasında binde 3,5’luk dilime giren öğrencilerini başarılarından dolayı kutladı. Yüzyıllar önce korunma amaçlı giyilen beyaz önlüğün hekimlik mesleğinin bir sembolü haline geldiğini söyleyen Prof. Dr. Zübeyir Kılıç, öğrencilerinden giydikleri önlüklerin temsil ettiği değerlere sahip birer hekim olarak bu önlükleri hiç çıkarmamalarını istedi. ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin ise 40. yılını kutlayan ESOGÜ Tıp Fakültesi’ni tercih ettikleri için öğrencilerin ne kadar doğru bir tercih yaptığını önümüzdeki yıllarda göreceklerini belirtti. Öğrencilere, eğitim kalitesini her yıl yükselten, akademik ve idari personeliyle bir aile olarak saygıya ve sevgiye dayalı çalışan bir üniversitede yeni bir hayata başladıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Fazıl Tekin, öğrenim süresi boyunca hocalarına emanet olacaklarını ve gurur duyulacak isimler olarak ayrılacaklarını belirtti.

beyaz_gomlek_giyme_toreni_2010_fazil_tekin.jpeg.jpgTören, öğrencilere hocaları tarafında önlüklerinin giydirilmesi ve genç tıbbiyeli andının okunmasının ardından anı fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.Ekleyen Alişan Yılmaz
Son Düzenleme 15-09-2010 & 15:42 | Bu yazı 7087 kez okunmuş.
GERİ<< | Haberi Facebook'ta Paylaş

 

Haber Hakkındaki Yorumlar  
Bu habere hiç yorum yazılmamış
Bu habere yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız
Ağustos
Etkinlik Takvimi İçin Tıklayın

Esogu Öğrenci Bilgi Sistemi
Tüm Etkinlikler İçin Tıklayınız
  Yeni Etkinlikler

#Bu da Bitti#
Resimler Atildi:)

BiTTi :)
Resimler Atıldı
 Biten Son Etkinlikler
Esogu.net Recep İvedik 3 İzletisi
Etkinlik Bitti
Resimler Atılıyor...
Esogu.net Kahvaltı
Bitti - Fotoğraflar Atıldı
Esogu.net Kahvaltı ve Bowling
Fotoğraflar Atıldı...