Esogu.net MönüŞifremi Unuttum?
KAYIT OLUN
Kısayollar
Yeni üyeler
Reklam

Esogu.net PR 4
Bu alana reklam vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz Esogu.net +GooglePlus
Bugün Girenler
(Gece 00:00 itibariyle)
Esogülü
Bugün kimse girmemiş

Esogu.net tümüyle öğrenciler tarafından geliştirilip kodlanmıştır ve forum,portal gibi hazır yazılımlardan tümüyle farklıdır.
Site içerisinde Meşgul,Dışarıda,Çevrimdışı gibi durumlarda bulunabildiğinizi biliyor muydunuz ?

İçeride;
27 Öğrenci
4 0 Gizli
3 Yöneteci

Esogu Harici Giremez

17,5 Yaş ve Üzeri İçin

KADIN FOTOĞRAFLARI SERGİSİ'NE BÜYÜK İLGİ

26-11-2015 & 17:48

dunya_kadin_gunu2015_esogu_espark1Bileşmiş Milletler (BM)’in kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla düzenlediği ve destekleyenlere turuncu renk kullanma çağrısında bulunduğu, 25 Kasım - 10 Aralık tarihleri arasını kapsayan 16 günlük aktivizm kampanyasına destek vermek amacıyla, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAM) tarafından düzenlenen “Kadın Fotoğrafları Sergisi” Espark AVM’de açıldı. Serginin açılışına Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de katıldı.

10 Aralık 2015 tarihine kadar açık kalacak olan sergiye ilgi büyüktü. ESKAM Müdürü Doç. Dr. İnci Parlaktuna sergiyle ilgili olarak şunları söyledi: “BM’nin aktivizm kampanyasına Eskişehir kurum, kuruluş ve STK’ları olarak destek vermek üzere toplandık ve bir farkındalık ve etkinlik programı düzenledik. 25 Kasım gününü kadına yönelik şiddetle mücadele ve dayanışma amaçlı olarak 1999 yılında kabul etmiş olan Birleşmiş Milletler, dünyadaki tüm kadın ve kız çocuklarının insan haklarıyla yaşamaları için bu meseleyi her yıl bu gün dünya gündemine taşımaya çalışmaktadır. Türkiye’de kadına yönelik şiddet sonucu ölen kadınların anısını yaşatmak için internet üzerinden kurulan ve her gün güncellenen Anıt Sayaç, 2015 yılı ve bugün itibariyle 255 kadının şiddete uğrayarak öldürüldüğünü göstermektedir. Her üç kadından birinin şiddete maruz kaldığı günümüzde, 16 gün süresince turuncu aktivizm etkinlikleri ile farkındalık yaratmak ve düşünsel bir dönüşüm gerçekleştirmek amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda 25 Kasım-10 Aralık 2015 tarihleri arasında çeşitli mekanlarda etkinlikler düzenlenecektir. Eskişehir halkının kadın-erkek birlikte, tüm etkinliklerimize katılımını bekliyoruz. Etkinliklerimizin “Kadına Şiddeteson Eskisehir” facebook sayfasından takip edilebileceğini de hatırlatmak istiyorum. Kadına ve kız çocuklarına karşı her türlü şiddeti kınıyor, herkese şiddetten uzak bir yaşam diliyoruz.”

Şehrimizin turuncu etkinlik kampanya çalışmalarının sekretaryasını yürüten ve hazırlık çalışmalarına ev sahipliğini yapan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, 10 Aralık 2015 tarihine kadar düzenleyeceği ve destek vereceği çeşitli etkinliklerle kampanyaya katkıda bulunacak.

dunya_kadin_gunu2015_esogu_espark2 dunya_kadin_gunu2015_esogu_espark3

Ekleyen Esogu
Son Düzenleme 26-11-2015 & 17:48 | Bu yazı 1206 kez okunmuş.
GERİ<< | Haberi Facebook'ta Paylaş

 

Haber Hakkındaki Yorumlar  
Bu habere hiç yorum yazılmamış
Bu habere yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız
Eylül
Etkinlik Takvimi İçin Tıklayın

Esogu Öğrenci Bilgi Sistemi
Tüm Etkinlikler İçin Tıklayınız
  Yeni Etkinlikler

#Bu da Bitti#
Resimler Atildi:)

BiTTi :)
Resimler Atıldı
 Biten Son Etkinlikler
Esogu.net Recep İvedik 3 İzletisi
Etkinlik Bitti
Resimler Atılıyor...
Esogu.net Kahvaltı
Bitti - Fotoğraflar Atıldı
Esogu.net Kahvaltı ve Bowling
Fotoğraflar Atıldı...