Esogu.net MönüŞifremi Unuttum?
KAYIT OLUN
Kısayollar
Yeni üyeler
Reklam

Esogu.net PR 4
Bu alana reklam vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz Esogu.net +GooglePlus
Bugün Girenler
(Gece 00:00 itibariyle)
Esogülü
Bugün kimse girmemiş

Esogu.net'te kendi blog sayfanı dilediğin gibi hazırlayabilirsin.
Üniversiteden haberleri duyuruları güncel olarak esogu.net sitemizden takip edebilirsiniz.

İçeride;
26 Öğrenci
4 0 Gizli
2 Yöneteci

Esogu Harici Giremez

17,5 Yaş ve Üzeri İçin

OBEZİTE YAZ OKULU ESOGÜ'DE AÇILDI

11-08-2015 & 15:18

obezite_okulu_eskisehir_esogu.jpgEskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Beslenme ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nın Tebebaşı Belediyesi ve Yunusemre Lions Kulübü işbirliği ile düzenlediği “Obezite Yaz Okulu”, Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü’nde açıldı.


    Açılışta konuşan ESOGÜ Çocuk Beslenme ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sultan Aydoğdu, 20 gün sürecek “Obezite Yaz Okulu”nda yatılı olarak konaklayacak 10 çocuk ve 10 anneye obeziteyi farklı yönlerden anlatacaklarını ve çocukları tedavi edeceklerini söyledi. Obezitenin korunması kolay ancak tedavisi zor bir sağlık sorunu olduğunun altını çizen Prof. Dr. Sultan Aydoğdu, “Obezite Yaz Okulu” boyunca çocukların aç kalmadan sadece mutfağı doğru yönde değiştirerek bu sağlık sorunundan kurtulmayı öğreneceklerini kaydetti. Her şeyde olduğu gibi sağlıkta da eğitimin temel hedefe ulaşmayı kolaylaştırdığını belirten Prof. Dr. Sultan Aydoğdu, düzenledikleri etkinliğe de bu nedenle “okul” ifadesini kullanarak “Obezite Yaz Okulu” ismini verdiklerini söyledi. Obezite Yaz Okulu’nda ekip çalışmasının önemine özellikle vurgu yapan Prof. Dr. Sultan Aydoğdu; çocuk psikiyatristi, fizyoterapi uzmanı, diyet uzmanı, hemşire ve sosyal aktivite elemanlarının işbirliğiyle çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.


    Yunusemre Lions Kulübü Dönem Başkanı Dr. Kemal Güler, obezitenin çocukluktan gelen ve ailenin çocuklarına yanlış beslenme alışkanlıkları kazandırması nedeniyle ortaya çıkan bir sağlık sorunu olduğunu belirtti. Dr. Kemal Güler Obezite Yaz Okulu’nun amacına ulaşmasını ve ileride yenilerinin düzenlenmesini diledi.  


    Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, böyle bir projeye paydaş ve katılımcı olmanın kendilerini gururlandırdığını söyledi. Projenin yaşamımızda kalıcı etkiler bırakacağını da belirten Melih Savaş, katkıda bulunan herkese teşekkür etti.


    Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, modern yaşam tarzının karşımıza çıkardığı en önemli sorunlardan birinin obezite olduğunu ifade ederken, sorunun erken yaşlarda başladığını belirterek çocuklarımızı obeziteden korumamız gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Hasan Gönen, ESOGÜ Çocuk Beslenme ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı tarafından hazırlanan Obezite Yaz Okulu projesinin devam ederek gelişeceğini ve gelecek nesillerin sağlıklarının korunmasına yardımcı olacağını ifade etti. ESOGÜ’nün sağlık, eğitim, teknoloji, mühendislik ve sosyal alanlarda dengeli bir yapıya sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Hasan Gönen, üniversite olarak bu kapsamda bölgemizin sağlık sorunlarına ışık tutmanın da görevleri arasında olduğunu söyledi. Prof. Dr. Hasan Gönen projenin diğer paydaşlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.    Ekleyen Esogu.net
Son Düzenleme 11-08-2015 & 15:18 | Bu yazı 2140 kez okunmuş.
GERİ<< | Haberi Facebook'ta Paylaş

 

Haber Hakkındaki Yorumlar  
Bu habere hiç yorum yazılmamış
Bu habere yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız
Eylül
Etkinlik Takvimi İçin Tıklayın

Esogu Öğrenci Bilgi Sistemi
Tüm Etkinlikler İçin Tıklayınız
  Yeni Etkinlikler

#Bu da Bitti#
Resimler Atildi:)

BiTTi :)
Resimler Atıldı
 Biten Son Etkinlikler
Esogu.net Recep İvedik 3 İzletisi
Etkinlik Bitti
Resimler Atılıyor...
Esogu.net Kahvaltı
Bitti - Fotoğraflar Atıldı
Esogu.net Kahvaltı ve Bowling
Fotoğraflar Atıldı...