Esogu.net MönüŞifremi Unuttum?
KAYIT OLUN
Kısayollar
Yeni üyeler
Reklam

Esogu.net PR 4
Bu alana reklam vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz Esogu.net +GooglePlus
Bugün Girenler
(Gece 00:00 itibariyle)
Esogülü
Bugün kimse girmemiş

Etkinlikler sayfasından; hazırlanmakta olan ve tamamlanmış etkinliklere, etkinlikler hakkındaki yazışmalara, resimlere ve videolara ulaşabildiğini biliyor muydun ?
Esogu.net'te kendi blog sayfanı dilediğin gibi hazırlayabilirsin.

İçeride;
27 Öğrenci
4 0 Gizli
2 Yöneteci

Esogu Harici Giremez

17,5 Yaş ve Üzeri İçin

YENİ TIP ÖĞRENCİLERİ BEYAZ GÖMLEKLERİNİ GİYDİ

18-09-2015 & 21:44
esogü beyaz gömlek giyme 2015 tıp öğrencileriEskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu yıl kayıt yaptıran 43. Dönem (2015-2021) öğrencileri, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geleneksel “Beyaz Gömlek Giyme Töreni” ile hekimlik mesleğine ilk adımlarını attılar.

Törende ilk olarak konuşan Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Değirmenci, fakültenin yeni öğrencileri hakkında bilgiler verdi. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin Türkiye’nin tüm bölgelerindeki 53 farklı ilden geldiğini ve üniversite sınavında ilk 7.000’e girmeyi başaranlardan oluştuğunu kaydeden Prof. Dr. İrfan Değirmenci, bu başarılarından dolayı öğrencileri ve onları yetiştiren ailelerini kutladı. Ancak Prof. Dr. İrfan Değirmenci bu başarının kalıcı olabilmesi için öğrencilerin, teorik ve uygulamalı tüm dersleri titizlikle takip etmelerinin ve dikkatlerini dağıtabilecek çeşitli tuzaklara düşmeden eğitimlerine odaklanmalarının gerektiğini de sözlerine ekledi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver İhtiyar, öğrencilere hitap ederek hekimlik mesleğinin her dönem ve her toplumda geçerli olan, bir numaralı meslek olduğunu söyledi ve işinin ehli ve ahlaklı hekimler olmaları halinde toplumun en sevilen ve en önde gelen bireyleri olacaklarını ifade etti. Prof. Dr. Enver İhtiyar öğrencilere, akredite olmuş ESOGÜ Tıp Fakültesi’nde iyi bir eğitim alacaklarının müjdesini verirken, son hedefin Tıp Fakültesi’ni kazanmak değil hekimlik mesleğinin zirvesine çıkmak olması gerektiğini söyledi. Öğrencilere kendilerini sürekli geliştirmelerini ve dozu iyi ayarlanmış bir sosyal hayatları olmasını öğütleyen Prof. Dr. Enver İhtiyar, ayrıca tüm genç hekim adaylarından Atatürk’ün izinde ülkemizi ve hekimlik mesleğini en üst düzeye çıkarmalarını, bunu yaparken de ailelerinin ve hocalarının emeğini unutmamalarını istedi. Prof. Dr. Enver İhtiyar başarı dileklerini sunarak konuşmasını tamamladı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, beyaz gömleğin sadece bir gömlek olmadığını aynı zamanda sorumluluk, şefkat, alçakgönüllülük ve sevgi gömleği olduğunu belirtti ve genç hekim adaylarından görevlerini yaparken bunu unutmamalarını istedi. Tıp Fakültesi’nin yeni öğrencilerine; Türk tarihini öğrenen, Türk kültürü ve ahlakını yaşayan insanlar olmalarını öğütleyen Prof. Dr. Hasan Gönen, bunu yapmaları halinde Türkiye’nin dünyadaki başı dik milletler ailesi içindeki yerini alacağını söyledi. Prof. Dr. Hasan Gönen fakültenin tüm yeni öğrencilerine başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından hekim adaylarına öğretim üyeleri tarafından gruplar halinde beyaz gömlekleri giydirildi. Bu bölümün ardından, hayattayken bedenini ESOGÜ Tıp Fakültesi’ne Anatomi eğitiminde kullanılmak üzere bağışlayan merhum Zeki Erkaya’nın kızı Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda ESOGÜ Tıp Fakültesi mezunu Prof. Dr. Dikmen Dökmeci’ye, Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ferruh Yücel tarafından bir minnettarlık göstergesi olarak plaket takdim edildi. Tören öğrencilerin “Genç Tıbbiyeli Andı”nı okumasıyla sona erdi. 
esogü beyaz gömlek giyme 2015 tıp öğrencileri

Ekleyen Esogü
Son Düzenleme 18-09-2015 & 21:44 | Bu yazı 2286 kez okunmuş.
GERİ<< | Haberi Facebook'ta Paylaş

 

Haber Hakkındaki Yorumlar  
Bu habere hiç yorum yazılmamış
Bu habere yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız
Eylül
Etkinlik Takvimi İçin Tıklayın

Esogu Öğrenci Bilgi Sistemi
Tüm Etkinlikler İçin Tıklayınız
  Yeni Etkinlikler

#Bu da Bitti#
Resimler Atildi:)

BiTTi :)
Resimler Atıldı
 Biten Son Etkinlikler
Esogu.net Recep İvedik 3 İzletisi
Etkinlik Bitti
Resimler Atılıyor...
Esogu.net Kahvaltı
Bitti - Fotoğraflar Atıldı
Esogu.net Kahvaltı ve Bowling
Fotoğraflar Atıldı...