Esogu.net MönüŞifremi Unuttum?
KAYIT OLUN
Kısayollar
Yeni üyeler
Reklam

Esogu.net PR 4
Bu alana reklam vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz Esogu.net +GooglePlus
Bugün Girenler
(Gece 00:00 itibariyle)
Esogülü
Bugün kimse girmemiş

Site içerisinde Meşgul,Dışarıda,Çevrimdışı gibi durumlarda bulunabildiğinizi biliyor muydunuz ?
Esogu.net içerisinde kulüp kurabildiğinizi, ve kulübünüze ait sayfanız olduğunu, sayfanızı dilediğiniz gibi düzenleyebildiğinizi biliyor muydunuz ?

İçeride;
27 Öğrenci
4 0 Gizli
2 Yöneteci

Esogu Harici Giremez

17,5 Yaş ve Üzeri İçin

The Guardian Esogü Etkinliklerini Yazdı

21-12-2015 & 19:28

the_guardian_esogu.jpgKadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü olan 25 Aralık tarihinde başlayıp 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü sona eren “Kadına ve Kız Çocuklarına Şiddeti Sonlandırmak için 16 Günlük Aktivizm Kampanyası”, Eskişehir’de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) öncülüğünde yürütüldü. Üniversitenin 16 günlük kampanya süresince gerçekleştirdiği “Turuncu Etkinlikler”, dünyanın saygın basın kuruluşlarından İngiliz gazetesi The Guardian’ın web sayfasında da paylaşıldı.

Türkiye, “Turuncu Etkinlikler” kapsamında farklı coğrafyalarda düzenlenen etkinliklere yer veren gazetenin seçtiği sekiz ülke arasında yer alırken, ESOGÜ ile temsil edildi. İlgili haberde üniversitenin öğrenci ve akademisyenleriyle birlikte birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığı belirtildi. Etkinlikler kapsamında üniversitede sergilenen ve Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanlarından Kara Fatma’nın hikayesini anlatan “Seher’in Kadınları” adlı tiyatro oyununa yer veren haber, The Guardian Toplumsal Konular Editörü Carla Kweifio-Okai tarafından şöyle kaleme alındı: “Kemikleşmiş cinsiyetçi şiddete karşı ayaklanan yeni dalga aktivistler öncülüğünde, Türkiye’deki pek çok kişi ilk kez Kadına Karşı Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde yer aldı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden öğrenci ve akademisyenler bize fotoğraf sergisi, cinsiyetçi yasaların tartışıldığı bir ‘Model Birleşmiş Milletler’ oturumu, bisiklet turu ve bir tiyatro oyununu da içeren çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söylediler.”

ESOGU_The_Guardian_Haber.jpg

“Turuncu Etkinlikler” kapsamında ESOGÜ’de; Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından hazırlanan bir fotoğraf sergisi, Eskişehir VelESBİD Bisiklet Derneği ile birlikte şehir içinde gerçekleştirilen bisiklet turu ve Mahmudiye Atçılık Meslek Yüksekokulu’nda ata binme gibi etkinlikler düzenlenmişti. Ayrıca Eskişehir’de ilk kez Model Birleşmiş Milletler uygulaması da, kadına karşı şiddeti önleme gündemiyle ESOGÜ öğrencilerince hayata geçirilmişti. Toplantının açılışında konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, “Toplumda en büyük çileyi çeken, fedakarlıklarda bulunan ve aileyi bir arada tutan kadınlarımıza tüm hayatımızı borçluyuz. Dünyayı yaşanır kılan kıymetli varlıklarımız olan kadınlarımıza şiddeti şiddetle protesto ediyoruz çünkü başka türlü sağlıklı bir toplum kurmamız mümkün değil. Birleşmiş Milletler’in kadına ve kız çocuklarına karşı şiddeti gündeme taşıması takdire şayandır” demiş ve ESOGÜ’den yapılan çağrının Birleşmiş Milletler nezdinde alınacak kararlara temel olması ve alınan kararlarla da sorunların çözülmesi temennilerinde bulunmuştu.Ekleyen Esogu
Son Düzenleme 21-12-2015 & 19:28 | Bu yazı 2280 kez okunmuş.
GERİ<< | Haberi Facebook'ta Paylaş

 

Haber Hakkındaki Yorumlar  
Bu habere hiç yorum yazılmamış
Bu habere yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız
Eylül
Etkinlik Takvimi İçin Tıklayın

Esogu Öğrenci Bilgi Sistemi
Tüm Etkinlikler İçin Tıklayınız
  Yeni Etkinlikler

#Bu da Bitti#
Resimler Atildi:)

BiTTi :)
Resimler Atıldı
 Biten Son Etkinlikler
Esogu.net Recep İvedik 3 İzletisi
Etkinlik Bitti
Resimler Atılıyor...
Esogu.net Kahvaltı
Bitti - Fotoğraflar Atıldı
Esogu.net Kahvaltı ve Bowling
Fotoğraflar Atıldı...